Muzikālā izrāde bērniem “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”


Komponists Edgars Mākens

Režisors Ģirts Šolis


Piedalās aktieri Māra Uzuliņa un Agris Krapivņickis un LNSO mūziķu ansamblis


AUDITORIJA

2. līdz 6. klase


NORISES VIETA

Skola vai koncertzāle


AUDITORIJAS LIELUMS

100 -300 cilv.

Iespējami izbraukumi ārpus Rīgas


“LNSO vasarnīcā 2019” pirmizrādi piedzīvoja komponista Edgara Mākena un režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”, kas veidota kā dzīvā animācija ar muzikālo pavadījumu. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”.


Zēns, vārdā Masarīns, kopā ar tēti Lorangu mitinās lauku mājās. Loranga nēsā halātu, un galvā viņam uzvilkts adīts tējkannas sildītājs ar ziedurakstu, viņš ir bērnišķīgs un bezatbildīgs bohēmists. Netālu malkas šķūnītī mitinās arī Masarīna neirotiskais vectēvs Dartanjans, kurš arvien izdomā sev jaunas kaites. Šī lieliskā trijotne dzīvo piedzīvojumiem pilnu dzīvi, ko palaikam nomaina pret darba meklējumiem, grēku nožēlošanu mūku tērpos vai citām izklaidēm. Piedzīvojumos piedalās atkritumu kaudzē dzīvojošā žirafe (kas apēd Lorangas un Masarīna gultas), apkārtējo namu iedzīvotāji, ievērojams skaits tīģeru, kas mājo šķūnī, un citas radības. Izrāde tiek veidota kā traku ainu virkne, kurā nav realitātes, ir tikai fantāzija.


Ģirts Šolis un Edgars Mākens veiksmīgi sadarbojušies, veidojot “LNSO vasarnīcas 2016” muzikālo stāstu “Vējš vītolos”, kas piedzīvoja daudzas izrādes un skatītāju sirsnīgu atsaucību.46 views

Latvian National

Symphony orchestra (LNSO)

© 2020 by LNSO