Muzikāla izrāde "Zenīts"


Mūzika Jānis Šipkēvics

Dzeja Marts Pujāts


Solisti Rīgas Doma kora skolas audzēkņi Eduards Jansons, Emīls Patriks Dzenītis,

Olivers Veldre


Mūziķi “LNSO zenītansamblis” Gunta Kuzmas vadībā

Režisors Viesturs Meikšāns

Scenogrāfe Rūta Briede


IZRĀDES GARUMS

45 min


AUDITORIJA

Skolēni vecumā no 7 līdz 15 gadiem


AUDITORIJAS LIELUMS

100-300 cilv.


IZMAKSAS

1500 EUR + transporta izmaksas


Iespējami izbraukumi ārpus Rīgas

Pirms pasākumā pieejamas darba lapas


Jāņa Šipkēvica (Shipsea) 2017. gadā komponētais dziesmu cikls „Zenīts” tika komponēts 7 instrumentiem un 2 dziedošiem zēniem. Tas ir muzikāls uzvedums skolas vecuma bērniem. Izrāde veidota kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, dzejnieka Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados. Divi dziedoši zēni skatītājiem zīmē 1990. gadu Rīgas Doma kora skolas mācību klases un gaiteņus, brauc liftā, raksta diktātus, spēlē “Super Mario” un sapņo par jaunām botām. Jāņa Šipkēvica suģestējošā mūzika un Marta Pujāta asprātīgie dzejoļi pamodina bērnu, kas līdz mūža galam mīt katrā no mums. Izrāde liek smaidīt, sniedz lielu prieku un dāvina spilgta piedzīvojuma sajūtu.


Muzikālajā izrādē “Zenīts” izmantoti Marta Pujāta dzejoļi, ko mūzikā ietērpis Jānis Šipkēvics. Ar dzejoļiem skolēni var iepazīties pirms izrādes, pārrunāt to saturu ar skolotāju literatūras vai mūzikas stundā, izteikt hipotēzes par to, kāda varētu būt izrādē skanošā mūzika. Izrāde noteikti palīdzēs bērniem labāk iepazīt mūzikas instrumentus un ieklausīties katra instrumenta “balsī”.


Programma sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammā ““Latvijas skolas somas” satura radīšana”. Dziesmu izrāde “Zenīts” tika nominēta balvai “Kilograms kultūras” kategorijā “Gada pārsteigums” un Lielajai Mūzikas balvai 2017 kā “Gada uzvedums”.


102 views

Latvian National

Symphony orchestra (LNSO)

© 2020 by LNSO