top of page
ANDRIS RASMANIS
andris_rasmanis-1024x683.jpg

Andris Rasmanis mācījās kordiriģēšanu Latvijā pie Valda Bernhofa un Jāņa Lindenberga, savukārt Vīnes Mūzikas un atskaņotājmākslas universitātē  studēja pie Ervīna Ortnera (kordiriģēšana), Uroša Lajovica (orķestra diriģēšana) un Konrāda Leitnera (operdiriģēšana), pēc eksāmena ar Vīnes Radio SO iegūstot diplomu ar izcilību.

Agrā jaunībā Andris strādāja ar vairākiem koriem, guva labus panākumus starptautiskos kordiriģēšanas un orķestra diriģēšanas konkursos un papildināja iemaņas pie Marisa Jansona, Zubina Mehtas, Bertrāna de Bijī u. c. meistariem.

Andris Rasmanis bijis Kornēliusa Meistera asistents Latvijas Nacionālās operas producētajos Vāgnera “Nībelunga gredzena” iestudējumos un Vladimira Kiradžijeva asistents Siguldas Opermūzikas svētkos, iestudējot Verdi “Otello”, Bizē “Karmenu” un Džordāno “Andrē Šenjē”

2014. gadā Andris bija otrais diriģents Mocarta operas “Figaro kāzas” iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā. 2014. gadā viņš sadarbojās ar Ivānu Fišeru Berlīnes Konzerthaus un 2016./2017. gada sezonā – ar Marisu Jansonu Minhenē.

2014. gada vasarā Maincā un Trīrā Andris Rasmanis bija otrais diriģents Bernsteina “Mesas” koncertizrādēs, ko iestudēja režisore Rēzija Kalniņa un kur piedalījās mecosoprāns Dima Oršo, vokālā grupa Framest, Reinzemes-Pfalcas jauniešu koris un orķestris.

Kopš 2008. gada Andris Rasmanis uzstājies ar Francijas Radio FO, Berlīnes Konzerthausorķestri, Dānijas Radio SO, LNSO, Nīderlandes FO, Polijas Nacionālo Radio SO, Žešuvas FO, Lisabonas Metropoles orķestri, Sjameņas FO (Ķīna), Meiningenes Galma kapelu, “Lejasreinas simfoniķiem”, Detmoldas un Eizenahas teātru orķestriem, Grācas KO, Vīnes Akadēmisko SO u. c.

Andra Rasmaņa veikuma nozīmīga daļa saistīta ar diriģēšanas mācīšanu un metodiku, viņš ir Jāņa Lindenberga un Jāņa Baltiņa veidotā izdevuma “Diriģēšanas mācīšanas metodika” (Rīga, 2012) līdzautors.

bottom of page