top of page

Emīlija Hovinga

Emīlija Hovinga ir viena no jaunajiem somu diriģēšanas spīdekļiem. Saņēmusi Somijas kritiķu 2021. gada balvu kā "Labākais jaunais mākslinieks". Hovinga asistējusi Hannu Lintu Somijas Radio orķestra diriģēšanā un Miko Frankam Francijas Radio FO, kas ļāvis viņai veikt ievērojamus izrāvienus savā karjerā. Būdama diriģenta asistente Somijas Radio orķestrī, viņa tiešraidē vadījusi Bruknera un B.A. Cimmermana koncertu, kam sekoja uzaicinājums sadarboties atkārtoti. Hovingas augšupeja turpinājās ar starptautiska mēroga koncertiem, vadot tādus orķestrus kā Stokholmas Karaliskais FO, Luksemburgas FO, BBC simfoniskais orķestris, Lilles Nacionālais orķestris un Helsinku FO. Šosezon Hovinga atgriezīsies pie Francijas Radio FO Parīzē, lai diriģētu Žana Luī Agobē operas “Kodols” (Nucleus) pasaules pirmatskaņojumu.

2023/2024. gada sezonā gaidāmas debijas ar Zviedrijas Radio SO, Gēteborgas SO, Norvēģijas Radio orķestri, Nīderlandes Radio FO, Londonas Karalisko FO, Vīnes Tonkuenstler, Bornmutas SO un Tenerifes SO. Hovinga pievienosies arī Helsinku FO, iedzīvinot mazāk zināmo pagājušā gadsimta somu komponistu darbus.

2022. gada vasarā viņa debitēja Tokijā, Santori zālē diriģējot Yomiuri Nippon SO, kā arī Apvienotajā Karalistē, diriģējot Philharmonia orķestri, ar kuru Hovinga ir izvērsusi regulāru sadarbību. Viņa ir diriģējusi arī daudzus laikmetīgo komponistu skaņdarbus, tostarp pagājušajā sezonā Adelaidas festivālā stājoties pie pults Misijas Macoli opusa "Procesija" (Procession) Austrālijas pirmatskaņojumā, kā arī uzstājoties festivālā Avanti! Summer Sounds.

Emīlija Hovinga studējusi Sibēliusa akadēmijā Helsinkos pie profesoriem Sakari Oramo un Atso Almilas, diriģēšanas studijām pievēršoties 2015. gadā Jormas Panulas vadībā. Iepriekš viņa mācījusies klavierspēli (no 6 gadu vecuma), spēlējusi arī klarneti un čellu.

Rihards-Za__upe-837x1024.jpg
bottom of page