top of page
GUNĀRS UPATNIEKS
GUNĀRS_UPATNIEKS.jpg

Gunārs Upatnieks 2007. gadā absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju, pašlaik studē maģistrantūrā L. Janāčeka Mūzikas akadēmijā Brno (Čehija) pie profesora Miloslava Jelineka.

2009. gada 8. septembrī Gunārs Upatnieks sīvā konkurencē ieguva pirmo vietu prestižajā 58. starptautiskajā ARD konkursā Minhenē, kas ir viens no ievērojamākajiem konkursiem pasaulē. Papildus žūrijas augstākajam vērtējumam, G.Upatnieks saņēma arī publikas simpātijas balvu. Šī ir jau sestā G. Upatnieka starptautiskā uzvara, kuru pēdējos divos gados viņš ieguvis dažādos ASV un Eiropas konkursos, tā kļūstot par vienu no spilgtākajiem ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas un pat pasaules jaunajiem kontrabasistiem.

G.Upatnieks ir saņēmis godalgotas vietas konkursos – 2000. gadā 2. vieta Latvijas Mūzikas vidusskolu rīkotajā konkursā, 2005. gadā 2. vieta starptautiskā kontrabasistu konkursā Brno (Čehija). 2007.gadā Gunārs ieguvis 1. prēmiju Starptautiskajā kontrabasistu asociācijas solistu konkursā Oklahomā ASV. G.Upatnieks ir 1. vietas un Gand Prix ieguvējs Vroclavas Starptautiskajā kontrabasu konkursā (Polija, 2008) un 1. vietas laureāts J.M.Špergera Starptautiskajā kontrabasistu konkursā (Vācija, 2008). G.Upatnieks ir piedalījies meistarklasēs pie Miloslava Jelineka, Miloslava Gajdoša un Gotfrīda Engelsa (2005; Brno, Čehija), pie prof. Maikla Volfa (2006), kā arī Ogres jauno mūziķu nometnē – meistarkursos (2002).

Gunārs Upatnieks ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis kopš 2004.gada, kopš 2005.gada – kontrabasu grupas koncertmeistars.

bottom of page