top of page

Mārtiņš Ozoliņš

Mārtiņš Ozoliņš ir prestižā Jormas Panulas  IV Starptautiskā diriģentu konkursa laureāts, Latvijas Nacionālās operas diriģents, Jāzepa Vītola LMA Orķestra diriģēšanas katedras vadītājs un Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” mākslinieciskais vadītājs.

Izglītību ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Prof. E.Račevska  Kordiriģēšanas  un  prof. Imanta Rešņa Simfoniskās diriģēšanas klasēs, piedalījies meistarklasēs Baha akadēmijā Vācijā pie Helmuta Rillinga, Lietuvā pie Gintara Rinkeviča , Sanktpēterburgā pie Vasilija Sinaiska u. c.

Mārtiņš Ozoliņš uzstājies kopā ar Leipcigas Gewandhaus orķestri, Tamperes simfonisko orķestri, Triestas operas un baleta teātra simfonisko orķestri, Katānijas Teatro Massimo Bellini operas orķestri, regulāri sadarbojas ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, kā arī ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Diriģents uzstājies Krievijā, Itālijā, Vācijā, Šveicē, Meksikā, Somijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā.

Viņa plašajā repertuārā ir J.Brāmsa, L. Bēthovena, B.Bartoka, P.Čaikovska, A.Dvoržāka, F.Mendelszona, V.A.Mocarta, K.Orfa, S.Rahmaņinova, N.Rimska-Korsakova, A.Skrjabina un daudzu citu komponistu skaņdarbi; kā arī operas un baleti: D.Šostakoviča „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”, R.Vāgnera „Klīstošais holandietis”, Dž.Pučīni Madama  Butterfly, Dž. Verdi „Aīda” ,„Nabuko”, Ž.Bizē „Karmena” , P.Čaikovska „Jevgeņijs Oņegins”, „Pīķa dāma” un „Gulbju ezers”, A.Dvoržāka „Nāra”, L.Janāčeka „Jenufa”, S.Prokofjeva  „Romeo un Džuljeta” un „Pelnrušķīte”, A.Maskata „Bīstamie sakari”, F.Mendelszona „Sapnis vasaras naktī” un L.Bēthovena „Prometejs”.

martins_ozolins.jpg
bottom of page