Eva Bindere ir viena no Latvijas spožākajām vijolniecēm – soliste, kamermūziķe, orķestra koncertmeistare. Beidzamajos gados regulāri uzstājas ar Londonas Karaliskās Mūzikas koledžas profesora Jurija Žisļina vadīto orķestri “Krievijas virtuozi”. Kopš 2012. gada Eva ir arī koncertmeistara vietniece Oksfordas filharmoniskajā orķestrī, kur rezidējošais mākslinieks ir Maksims Vengerovs. Daudzi Latvijas klausītāji atcerēsies Evas spožos solo Magnusa Lindberga, Alfrēda Šnitkes, Pētera Vaska un Kurta Veila koncertos ar Olari Eltsu, Mārtiņu Ozoliņu, Andri Pogu un Normundu Šnē. Neaizmirstams bija mūziķes sniegums Džona Tavenera Ikon of Eros lasījumā Māra Sirmā vadībā.

No ir 2008. gada Eva Bindere ir JVLMA docētāja, kopš 2013. gada – asociētā profesore. Viņa sniedz meistarklases Latvijā un citviet, toskait Jervi vasaras akadēmijā Pērnavā, Pilas mūzikas festivālā Polijā un Pommersfeldenes pils vasaras kursos, kur jau vairākus gadus ir pasniedzēju padomes dalībniece.

Eva bijusi ilggadēja Kremerata Baltica pirmā vijole (1997–2012). Ar šo orķestri uzstājusies visā pasaulē, spēlējot arī duetos un kameransambļos ar Gidonu Krēmeru. Kopā ar Kremerata Baltica domubiedriem Eva savulaik izveidoja kvartetu Euphonia – Lielās mūzikas balvas 2006 ieguvēju.

Kamermūzika vispār ir Evas Binderes īpašas uzmanības lokā – viņa spēlējusi ar tādiem skatuves partneriem kā Pjērs Amojals, Reno Kapisons, Maksims Risanovs, Antuāns Tamestī, Žerārs Kosē, Jojo Ma, Gotjē Kapisons, Mario Brunello, Boriss Pergamenščikovs, Katja Skanavi, Martins Štatfelds, Leifs Uve Ansness u. d. c.

2015. gadā Eva kopā ar čellisti Kristīni Blaumani un pianistu Reini Zariņu izveidoja trio un koncertēja Latvijas Republikas

rezidentūras Eiropas Savienības padomē pasākumos Londonā un “Rudens kamermūzikas festivālā”. Priecē ziņa, ka trio nolēmis turpināt radošo darbību.

Evu aicinājuši par vieskoncertmeistari tādi kolektīvi kā Bergenas filharmoniskais orķestris, Kijevas kamerorķestris, “Maskavas solisti”, Amsterdam Sinfonietta, Bāzeles kamerorķestris, Camerata Bern, kā arī Sinfonietta Basel, ar ko Eva devās Japānas tūrē.

Eva Bindere mācījās vijolspēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un JVLMA pie Anetes Zvaigznes, Ulda Sprūdža un Andra Baumaņa. Pēc tam studēja Dalasā pie Eduarda Šmīdera un Bāzelē pie Rafaela Olega, kura klasi absolvēja 2003. gadā.

Latvian National

Symphony orchestra (LNSO)

© 2020 by LNSO