Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Ints Dālderis mācījies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Ģ.Pāžes klarnetes klasē. 19 gadu vecumā, pēc laureāta nosaukuma iegūšanas 2. A.Jurjāna pūšamo instrumentu izpildītājmākslinieku konkursā, sāka strādāt Latvijas Nacionālās operas simfoniskajā orķestrī. Paralēli studijām un darbam orķestrī, kā solists regulāri uzstājies ar visiem Latvijas simfoniskajiem orķestriem, kā arī aktīvi iesaistījies dažādos kameransambļos. Ar panākumiem piedalījies vairākos starptautiskos konkursos -ieguvis 1.vietu 3. A.Jurjāna pūšamo instrumentu izpildītājmākslinieku konkursā.
Pēc studijām, kā soloklarnetists strādājis Latvijas Nacionālās operas, Liepājas Simfoniskajā orķestrī un Nordic Symphony Orchestra Tallinā. Kā solists un orķestra mūziķis uzstājies tādās Eiropas lielākajās koncertzālēs kā Berlīnes filharmonija un Berlīnes Konzerthaus, Royal Alberthall Londonā, FestspielhausZalcburgā, Pēterburgas Filharmonijā un HerkulessaalMinhenē, Cīrihes Tonhalle, Maskavas Lielajā teātrī. Viņa klarnete skanējusi Vācijā, Šveicē, Makao, Honkongā, Īrijā, Zviedrijā, Somijā, Taivānā, Francijā, Lielbritānijā, Spānijā, Holandē, Beļģijā, Krievijā, Polijā un Baltijas valstīs.
Dažādu kameransambļu sastāvos piedalījies festivālos Vācijā un Zviedrijā.
Kā solists uzstājies ar A.Nelsona diriģēto Ziemeļrietumvācijas filharmonijas orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas simfonisko orķestri, Nordic Symphony Orchestra, Gdaņskas Filharmonijas simfonisko orķestri, ar Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri, orķestriem „Rīgas kamermūziķi”, „Sinfonietta Rīga” un Sanktpēterburgas Valsts kapelu.
Sadarbojies ar diriģentiem M.Jansonu, A.Nelsonu, K.M. Šišonu, Anu Tali, N.Šnē, I.Resni, A.Veismani, A.Viļumani, N.Vaici un solistiem, tādiem kā Elīna Garanča (mecosoprāns, Latvija), Andrejs Dogadins (alts) un Ļevs Kļičkovs (vijole, Krievija), Martin Kuuskman (fagots,ASV), Dita Krenberga (flauta, Latvija).
Pēc panākumiem BerlīnesKonzerhaus, atskaņojot P.Plakida „One More Weber Opera”, un par Dž.Adamsa skaņdarba „Gnarly buttons” izpildījumu saņēmis Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2002 .
Piedalījies latviešu mūzikas ierakstos, kas izdoti dažādos CD, kā arī skanējuši Latvijas un Vācijas radiostacijās.