Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Irina Krikunova dziedāšanai pievērsās salīdzinoši vēlu: vispirms absolvēja Donas Tehnisko universitāte, kur ieguva inženiermehāniķes profesiju, un veiksmīgi darbojās biznesa pasaulē, un tikai pēc tam iestājās Sergeja Rahmaņinova Rostovas Valsts konservatorijā.
Irinas Krikunovas skatuves debija notiek 2000. gadā, piedaloties Čaikovska operas “Jolanta” studentu izrādē. Drīz pēc tam dziedātāja debitē arī uz Rostovas Valsts mūzikas teātra skatuves Nedas lomā Leonkavallo operā “Pajači”, un viņu uzreiz uzņem opernama trupā. No 2007. līdz 2013. gadam Krikunova dzied Pētera Čaikovska Permas akadēmiskajā operas un baleta teātrī. Kopš 2013. gada – brīvmāksliniece. Regulāri dzied Minskas filhamonijā (Baltkrievija) un Samaras opernamā (Krievija).
Irinas Krikunovas repertuārs ir plašs un daudzveidīgs: lomu sarakstā ir Jaroslavna, Tatjana, Ļiza, Marfa, Dezdemona, Mikaela, Džilda, Violeta, Aīda, Norma, Judīte (“Hercoga Zilbārža pils”), Leonora (“Fidēlio”), Zīglinde, Zenta, Katerina (“Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta”). No izvērstas formas darbiem Krikumovas repertuārā ir arī solopartijas Vivaldi Gloria, Pergolēzi Stabat Mater, Baha siminora mesā, Mocarta Rekviēmā, Bēthovena Devītajā simfonijā, Rosīni Stabat Mater, Verdi Rekviēmā, Forē Rekviēmā, Rahmaņinova “Zavnos”, Šostakoviča 14. simfonijā un Cemlinska “Liriskajā simfonijā”.
Viņa uzstājusies Maskavas Lielajā teātrī, Barselonas Gran Teatre del Liceu, Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Bellīni Teatro Massimo, Neapoles Teatro di San Carlo, Ņujorkas Kārnegija zālē un viesojusies arī Baltijas valstīs, Indijā, Dienvidkorejā.
Dziedātāja trīsreiz saņēmusi “Zelta maskas” goda diplomu – par Čočosanu (2003), Katerinu (2005) un Džildu (2007). Strādājusi Rostovas konservatorijas Solodziedāšanas katedrā. Pēc aicinājuma – īsta pedagoģe.
Latvijas operskatītāji redzējuši Irinu Krikunovu Katerinas Izmailovas lomā Šostakoviča operas otrajā pirmizrādē 2006. gada 28. janvārī un Čočosanas lomā 2010. gadā. Irina kā Katerina Izmailova piedalījās arī LNO viesizrādēs Katānijā (Sicīlija). Minskā dziedājusi solo Artura Maskata kamerdarbā “Venēcijas rindas”.