Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Gidons Krēmers
GIDONS KRĒMERS
No visiem pasaules vadošajiem vijolniekiem, iespējams, tieši Gidons Krēmers var lepoties ar visneparastāko karjeras ceļu. Pēdējo piecdesmit gadu garumā viņš ir izveidojis un saglabājis pasaules mēroga reputāciju kā viens no oriģinālākajiem un pārliecinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. Viņš ir uzstājies uz gandrīz visām nozīmīgajām pasaules koncertzāļu skatuvēm, muzicējis kopā ar pazīstamākajiem Eiropas un Ziemeļamerikas orķestriem un pēdējā pusgadsimta dižākajiem diriģentiem.
Gidona Krēmera repertuārs ir neparasti plašs un pārsteidzoši daudzveidīgs. Tas iekļauj sevī gan visus klasiskos un romantisma skaņdarbus vijolei, gan tādu divdesmitā un divdesmit pirmā gadsimta komponistu kā Berga, Heinces un Štokhauzena mūziku. Viņa vārds saistāms ar tādu komponistu kā Alfrēda Šnitkes, Arvo Pērta, Gijas Kančelli, Sofijas Gubaiduļinas, Valentīna Silvestrova, Luidži Nono, Edisona Deņisova, Ariberta Reimana, Pētera Vaska, Džona Adamsa, Viktora Kisina, Maikla Nīmana, Filipa Glāsa, Leonīda Desjatņikova un Astora Pjacollas vārdiem, kuru darbu interpretācijās viņš gan ievēro tradīcijas, gan vienlaikus iedzīvina to laikmetīgumu un savdabību. Droši var teikt, ka neviens cits līdzīga mēroga starptautiski atzīts solists nav ieguldījis tik daudz pūļu laikmetīgo komponistu popularizēšanā kā viņš.
Gidons Krēmers ierakstījis un izdevis vairāk kā 120 mūzikas albumus. Daudzi no tiem ieguvuši prestižas balvas par neatkārtojamo interpretāciju. 2016. gadā Gidons Krēmers saņēma nozīmīgo Praemium Imperiale, ko mēdz dēvēt par Nobela prēmiju mūzikā.
1997. gadā maestro Krēmers nodibināja kamerorķestri Kremerata Baltica, pulcējot izcilus triju Baltijas valstu mūziķus. Vairāk nekā divdesmit pastāvēšanas gadu laikā Krēmers un Kremerata Baltica devušies tūrēs pa visu pasauli, kāpjot uz ievērojamāko festivālu un koncertzāļu skatuvēm. Ierakstīti vairāk nekā 25 albumi, sadarbojoties ar tādām izdevniecībām kā Teldec, Nonesuch, Burleske, Deutsche Grammophon un ECM. 2002. gada februārī Gidons Krēmers un Kremerata Baltica saņēma Grammy balvu “Labākais izpildījums” mazo ansambļu kategorijā par ierakstu After Mozart (Nonesuch). Vēlāk tajā pašā gadā šis albums saņēma arī ECHO Klassik balvu. 2014. gadā ieskaņotais albums ar Mečislava Veinberga darbiem 2015. gadā tika nominēts Grammy balvai.
Gidons Krēmers muzicē uz Nikola Amati 1641. gadā darināta instrumenta. Viņš ir daudzu grāmatu autors, no kurām jaunākā “(ne)Spārnotas domas” izdota 2022. gadā uz autora 75. jubileju. Grāmatas tulkotas vairākās valodās un atspoguļo maestro Krēmera plašo vērienu māksliniecisko un estētisko virsotņu sasniegšanā.