top of page
VASARNĪCA 2019 (23.-25. augusts)
logo-2019.png

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz daudzveidīgu vasaras noslēgumu Latgalē – karstā un krāsainā festivālā “LNSO vasarnīca 2019”! Augusta pilnbrieds dārzos un mežos, daudzo ezeru atspulgi debesīs, teicama sabiedrība, fantastiska mūzika un augstas klases mūziķi – šo nedēļas nogali Latgalē jūs nekad neaizmirsīsiet! Festivāla programmā – skaisti vakara koncerti lielajiem klausītājiem un aizraujoši dienas pasākumi bērniem un ģimenēm.

Kopā ar LNSO un diriģentiem Andri Pogu un Gunti Kuzmu šīgada “Vasarnīcā” uzstāsies dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen, saksofonists Gints Pabērzs, atraktīvais pūšaminstrumentu kvintets Carion un Latvijas Radio bigbends.

Festivāla pirmajā vakarā satiksim sešus spilgtus jaunos kompozīcijas talantus no dažādām pasaules vietām un Rēzeknes kamerorķestri, kas spēlēs latgaliešu Butāna un Ivanova mūziku.

 

Vakara koncertu laikā darbosies bērnistaba. Uz sestdienas un svētdienas koncertiem no Rīgas uz Rēzekni un atpakaļ kursēs speciāls festivāla autobuss.

Daudzi saka – Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē ir siltākā un dzidrākā akustika Latvijā. Brauciet un pārliecinieties paši!

Augusts

19:00

Mazajā zālē

23

MŪZIKAS VAKARS UZ JUMTA TERASES

 

MAĢISKĀS NAKTIS

 

Notti magiche (2018)
Žanrs: komēdija, melnā komēdija
Režisors: Paolo Virdzi
Lomās: Ornella Muti, Žankarlo Džanīni, Džulio Berruti, Paolo Bonačelli
Ražošanas valsts: Itālija
Filma itāļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Filma nav ieteicama līdz 14 gadu vecumam.

Augusts

19:00

GORS apkārtnē

24

MEŽA EKSPEDĪCIJA VASARNĪCĀ

Festivāla "LNSO vasarnīca" laikā aicinām izzināt mežu kopīgā piedzīvojumā – MEŽA EKSPEDĪCIJĀ sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”.

 

Piedāvājam iespēju doties pārgājienā mežsaimnieku vadībā ar meža izziņas pieturām. Ekspedīcijas dalībnieki iepazīs labas mežsaimniecības praksi, pildīs daudzveidīgus uzdevumus un gūs izpratni par meža kā “zaļā zelta” nozīmi Latvijas pagātnē un nākotnē!

Satikšanās plkst. 14.00 pie Latgales vēstniecība GORS parādes ieejas.
 

Dalībnieki tiks nogādāti ekskursijas sākumpunktā un atpakaļ uz autobusu.
 

Vietu skaits ierobežots. Lai pieteiktos, lūdzu, aizpildiet pieteikuma formu.
 

DALĪBA PASTAIGĀ BEZ MAKSAS. PASĀKUMA LAIKS – 2,5 STUNDAS.

 

Augusts

17:00

Mazajā zālē

24

MUZIKĀLA IZRĀDE VISAI ĢIMENEILORANGA JEB STĀSTS PAR VIENU GLUŽI TRAKU MĀJU

 

Komponists Edgars MĀKENS
Režisors Ģirts ŠOLIS
Piedalās aktieri un LNSO mūziķu ansamblis

“LNSO vasarnīcā 2019” pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un Latvijas Leļļu teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”.

 

Uz izrādi tiek aicināti pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērni ar vecākiem.

 

Zēns, vārdā Masarīns, kopā ar tēti Lorangu mitinās lauku mājās. Loranga nēsā halātu, un galvā viņam uzvilkts adīts tējkannas sildītājs ar ziedurakstu, viņš ir bērnišķīgs un bezatbildīgs bohēmists. Netālu malkas šķūnītī mitinās arī Masarīna neirotiskais vectēvs Dartanjans, kurš arvien izdomā sev jaunas kaites. Šī lieliskā trijotne dzīvo piedzīvojumiem pilnu dzīvi, ko palaikam nomaina pret darba meklējumiem, grēku nožēlošanu mūku tērpos vai citām izklaidēm. Piedzīvojumos piedalās atkritumu kaudzē dzīvojošā žirafe (kas apēd Lorangas un Masarīna gultas), apkārtējo namu iedzīvotāji, ievērojams skaits tīģeru, kas mājo šķūnī, un citas radības. Izrāde tiek veidota kā traku ainu virkne, kurā nav realitātes, ir tikai fantāzija.

 

Ģirts Šolis un Edgars Mākens veiksmīgi sadarbojušies, veidojot “LNSO vasarnīcas 2016” muzikālo stāstu “Vējš vītolos” kas piedzīvoja daudzas izrādes un skatītāju sirsnīgu atsaucību.

Nokļūšanai koncertā tiek organizēts speciāls autobuss Rīga - Rēzekne – Rīga. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv

Augusts

16:00 un 18:00

Mazajā zālē

24

RITMA SPĒLES AR SITAMINSTRUMENTU ANSAMBLI PERPETUUM RITMICO

Bērnus un pusaudžus aicinām uz “Ritma spēlēm ar sitaminstrumentu ansambli Perpetuum ritmico”. Mūziķi iepazīstinās jaunos skatītājus ar ritma pasauli un perkusiju daudzveidību. Ritma spēles varēs piedalīties ikviens, izmantojot orķestrī atrodamos sitaminstrumentus, dažādus sadzīves priekšmetus un arī paši savu ķermeni.

 

Perpetuum ritmico ir Latvijā pagaidām vienīgais regulāri muzicējošais sitaminstrumentu ansamblis; tas jau ilgāku laiku darbojas kā pastāvīga vienība. Grupas repertuārs ir plašs: no folkloras līdz avangardam, no klasikas līdz mūsdienu popmūzikai. Mūziķu rīcībā ir plašs sitaminstrumentu arsenāls. Ansamblī spēlē Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs, Ernests Mediņš.

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS.

Augusts

19:00

Lielajā zālē

24

BĒTHOVENA “HEROISKĀ”, CARION UN LNSO

 

Pūšaminstrumentu kvintets Carion (Dānija/Latvija) un LNSO
Diriģents Andris POGA
Režisors Dāvis SĪMANIS
Gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis

 

PROGRAMMĀ:

Andris DZENĪTIS, Brita BĪSTREMA, Anderss NORDENTOFTS Jaundarbs pūšaminstrumentu kvintetam un orķestrim
Ludvigs van BĒTHOVENS Trešā simfonija

Nokļūšanai koncertā tiek organizēts speciāls autobuss Rīga - Rēzekne – Rīga. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv

Unikāls jaundarbs un klasisks simfonisks hits vienā vakarā.

 

24. augustā – nepārspējamais pūšaminstrumentu kvintets Carion! Par viņiem ir sajūsmā Eiropas radiostacijas un mūzikas izdevumi. BBC Music Magazine raksta – katra Carion uzstāšanās ir piecu zvaigžņu līmenī, un Ķelnes Deutschlandradio saka – vienreiz noklausoties, nepārvarami gribēsies dzirdēt viņus vēl!

 

Kvintets Carion ir starptautiskiem panākumiem bagāta un kritiķu slavēta dāņu-latviešu mūziķu apvienība, kurā spēlē flautiste Dora Šereša, obojists Egils Upatnieks, klarnetists Egīls Šēfers, mežradznieks Dāvids M.A.P. Palmkvists, fagotists Nilss Anderss Vedstens-Larsens.

Kvintets saņēmis vairākas balvas prestižos kamermūzikas konkursos Eiropā un Japānā. Ansambļa tvarti un videoieraksti saņem kritiķu augstu atzinību. 2015. gadā kvinteta ieraksts tika pie gada labākā klasiskā albuma titula vietnē iTunes.

“Ne krēslu, ne nošu – nekā. Tas, kā Carion muzikāli un emocionāli apdzīvo skatuvi, ir kaut kas apbrīnojams” (Allgemeine Zeitung). Ik koncerts ir tīra, klasiska, neaizmirstama kamermūzikas izrāde.

24. augusta koncertā skanēs simfonisks hits un unikāls jaundarbs. Jaundarbā ierastā solista lomā būs ansamblis Carion.

Jaundarbu veido trīs kompozīcijas, kuru autori ir starptautiski pazīstami komponisti – zviedriete Brita Bīstrema, dānis Anderss Nordentofts un latvietis Andris Dzenītis, kurš savu darba daļu Delta Returning veltījis Baltijas ceļa 30. jubilejai. Šis ir LNSO īpašs pasūtinājums LV100 jaundarbu ciklā.

 

No klasikas zelta izlases būs Ludviga van Bēthovena Trešā jeb “Heroiskā” simfonija, aizsākot svinēt komponista 250. dzimšanas dienu, ko visā pasaulē ar vērienu atzīmēs 2020. gadā. Bēthovens šo simfoniju sākotnēji veltīja Savam dievinātajam vienaudzim Napoleonam Bonapartam. Taču, 1804. gada maijā uzzinot, ka Napoleons nolēmis kronēt sevi, Bēthovens bija tik ļoti vīlies, pat sašutis par elka vēlmi iekļūt tirānu rindās, ka trakās dusmās (tā stāsta komponista asistents Ferdinands Rīss) demonstratīvi saplēsa simfonijas titullapu, tādējādi atsaucot veltījumu.

 

“LNSO vasarnīcas” otrās dienas vakarā festivāla saimnieks Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris uzstāsies sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā.

 

24. augusta koncerta režiju veidos starptautiski pazīstamais kinorežisors Dāvis Sīmanis, kurš sevi apliecinājis kā spožu koncertveidotāju un saņēmis balvu “Kg kultūras” par 2018. gada Dziesmusvētku vokālsimfoniskās mūzikas koncerta režiju “Arēnā Rīga”. Rēzeknē Dāvis Sīmanis sadarbosies ar talantīgo gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani.

Augusts

22:00

Jumta terase

24

BRĪNUMU RATS. KINO VAKARS UZ JUMTA TERASES WONDER WHEEL (2017)

Žanrs: drāma
Režisors: Woody Allen
Lomās: Jim Belushi, Juno Temple, Justin Timberlake, Kate Winslet
Ražošanas valsts: ASV

 

Pagājušā gadsimta 50. gadu Amerika, Konīailendas izklaides parks - uz šī košā un ņirbošā fona risinās spraiga attiecību drāma, kurā cieši savijas četru varoņu dzīves. Džinija ir emocionāli nestabila izbijusi aktrise, kas tagad strādā par viesmīli jūras velšu ēstuvē, viņas prastais vīrs Hamptijs ir karuseļu operators, izskatīgais glābējs Mikijs sapņo kļūt par dramaturgu, bet Kerolaina, Hamptija meita, ilgu laiku bija atsvešinājusies no tēva, bet nu spiesta slēpties viņa dzīvoklī no gangsteriem.

 

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Filma nav ieteicama līdz 12 gadu vecumam.

Augusts

11:00

25

MUZIKĀLĀ RĪTAROSME

Festivāla noslēdzošajā dienā uz “Muzikālo rītarosmi” dzīvās mūzikas pavadījumā tiek aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Rosīšanos vadīs laikmetīgās dejas horeogrāfe Alise Putniņa, un kustēšanās notiks asociāciju un sajūtu rotaļās, ļaujot iepazīt un apzināt savu ķermeni ar jogas kustību un elpošanas vingrinājumiem.

Festivāla noslēdzošajā dienā uz “Muzikālo rītarosmi” dzīvās mūzikas pavadījumā tiek aicināti bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Rosīšanos vadīs laikmetīgās dejas horeogrāfe Alise Putniņa, un kustēšanās notiks asociāciju un sajūtu rotaļās, ļaujot iepazīt un apzināt savu ķermeni ar jogas kustību un elpošanas vingrinājumiem.

Augusts

14:30

25

TEATRALIZĒTS KONCERTS MAZUĻIEM

Mazuļus vecumā no 1 līdz 3 gadiem priecēsim, atskaņojot populārus klasiskās mūzikas skaņdarbus, kas bagātināti ar teatralizētām darbībām. Ņemot vērā mazuļu uztveri, tiek veidota tieši šai vecuma grupai atbilstoša programma, kurā četri LNSO mūziķi un pasākuma vadītājs papildinās muzikālo sniegumu ar aktieriskiem elementiem.

Augusts

15:00

Mazajā zālē

25

MUZIKĀLA IZRĀDE VISAI ĢIMENEI LORANGA JEB STĀSTS PAR VIENU GLUŽI TRAKU MĀJU

 

Komponists Edgars MĀKENS
Režisors Ģirts ŠOLIS
Piedalās aktieri un LNSO mūziķu ansamblis

“LNSO vasarnīcā 2019” pirmizrādi piedzīvos komponista Edgara Mākena un Latvijas Leļļu teātra galvenā režisora Ģirta Šoļa jaunā muzikālā izrāde visai ģimenei “Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju”. Izrādes pamatā ir zviedru mūsdienu rakstnieces Barbru Lindgrenas asprātīgais un ēverģēlīgais piedzīvojumu stāsts “Loranga”.

 

Uz izrādi tiek aicināti pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērni ar vecākiem.

 

Zēns, vārdā Masarīns, kopā ar tēti Lorangu mitinās lauku mājās. Loranga nēsā halātu, un galvā viņam uzvilkts adīts tējkannas sildītājs ar ziedurakstu, viņš ir bērnišķīgs un bezatbildīgs bohēmists. Netālu malkas šķūnītī mitinās arī Masarīna neirotiskais vectēvs Dartanjans, kurš arvien izdomā sev jaunas kaites. Šī lieliskā trijotne dzīvo piedzīvojumiem pilnu dzīvi, ko palaikam nomaina pret darba meklējumiem, grēku nožēlošanu mūku tērpos vai citām izklaidēm. Piedzīvojumos piedalās atkritumu kaudzē dzīvojošā žirafe (kas apēd Lorangas un Masarīna gultas), apkārtējo namu iedzīvotāji, ievērojams skaits tīģeru, kas mājo šķūnī, un citas radības. Izrāde tiek veidota kā traku ainu virkne, kurā nav realitātes, ir tikai fantāzija.

 

Ģirts Šolis un Edgars Mākens veiksmīgi sadarbojušies, veidojot “LNSO vasarnīcas 2016” muzikālo stāstu “Vējš vītolos” kas piedzīvoja daudzas izrādes un skatītāju sirsnīgu atsaucību.

Nokļūšanai koncertā tiek organizēts speciāls autobuss Rīga - Rēzekne – Rīga. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv

Augusts

17:00

Lielajā zālē

25

ERNSTEINS, GĒRŠVINS, ELINGTONS, BJORKA UN LINDA LEEN

Linda LEEN – balss
Gints PABĒRZS – saksofons
LNSO un LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Diriģents Guntis KUZMA

PROGRAMMĀ:

Leonards BERNSTEINS, BJORKA, Djūks ELINGTONS, Dons ELISS, Džordžs GĒRŠVINS, Linda LEEN, Kārlis VANAGS (jaundarbs)

Festivāla noslēgumā – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un Latvijas Radio Bigbenda saspēle krāsainā un intensīvā simfodžeza repertuārā. Abu orķestru satikšanās – tas ir divkāršs radošs spēks, ko vadīs un valdīs LNSO diriģents Guntis Kuzma ciešā sadarbībā ar bigbenda māksliniecisko vadītāju Kārli Vanagu.

 

Koncertā būs divi īpaši viesi. Spožā dziedātāja un dziesmu autore Linda Leen ir košas balss un spēcīgas personības īpašniece. Ikkatrs viņas skatuviskais solis un ikkatra dziedātā melodija ir mērķtiecīga, rūpīga darba auglis – harismātiskā Linda plaiksnī tumsnēji, valdzinoši un jaudīgi. Otrs viesis būs izcilais Gints Pabērzs, kura saksofonspēli var nekļūdīgi pazīt jau no pirmās skaņas un kura lokanā virtuozitāte fascinē un sajūsmina.

 

Simfodžezs radās 20. gadsimta sākumā, kad dabasbērnu Ņūorleānas džezu ietērpa simfoniskā orķestra drānās un uzlika uz filharmoniskās skatuves. Raupjais tīrradnis uzsēja tauriņsaiti un sāka triumfa gājienu simfoniskās mūzikas cienītāju plašajā vidē. Pasaules slavu šajā jomā ieguva Gēršvins, Elingtons, Porters un citi plaši iemīļoti komponisti.

 

Festivālā "LNSO vasarnīca" no simfodžeza klasikas būs Bernsteina, Gēršvina, Elingtona un Dona Elisa kompozīcijas. Savukārt mūslaikus pārstāvēs Bjorkas kompozīcija It’s all so quiet, Lindas Leen hits “Uzar mani kā zemi” un jaundarbs, ko speciāli šim koncertam raksta Kārlis Vanags.

 

KONCERTA LAIKĀ Latgales vēstniecībā GORS DARBOSIES BĒRNISTABA!

Nokļūšanai koncertā tiek organizēts speciāls autobuss Rīga - Rēzekne – Rīga. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv

RĒZEKNE UN APKĀRTNE

KUR PAĒST RĒZEKNĒ?

KO REDZĒT RĒZEKNĒ UN TĀS APKĀRTNĒ?

KUR NAKŠŅOT?

bottom of page